SEO danışmanları ya da site yöneticileri genellikle SEO analiz sürecini geçirmeden siteler hakkında hatalar ve yapılması gerekenler hakkında bilgi sahibi olamaz. SEO analiz süreci site içi analiz, site dışı analiz faktörlerinden geçirilerek tamamlanır. Şimdi bahsedeceğimiz uygulama ise size tüm SEO analizi için gerekli olan verileri sunabilen bir uygulamadır.

Uygulamanın kullanımı oldukça basit bir yapıya sahip. Sizden istenilen sadece web site adresi oluyor. Geriye kalan tüm analizi kendi içerisinde tamamlayan uygulama sonuçların bulunduğu ekrana sizleri yönlendiriyor. Verilen sonuçları incelediğimizde oldukça sağlıklı şekilde çalıştığına kanaat getirdik.

Öncelikle uygulamaya girdiğinizde sizi aşağıdaki ekran karşılamaktadır.

“Web sitenizin linki…” kısmına site adresimizi yazıp yandaki arama butonuna bastığımızda ise siteniz için SEO analiz süreci başlıyor.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi onlarca farklı etkenden süzülerek sitenizin SEO puanının 100 üzerinden değerlendirmesi ile karşılaşıyorsunuz. Ekranı biraz daha indirdiğinizde ise siteniz üzerinde yanlışlıkların ve eksikliklerin olduğu maddeler ile karşılaşıyorsunuz.

Gördüğünüz gibi kırmızı renge sahip maddeler siteniz üzerindeki yanlışları belirtirken, maddelerin üzerine tıkladığınızda altında detaylı açıklamalarını da bulabiliyorsunuz. Mavi renkli olan maddelerde ise olması gereken tavsiyeleri görebiliyorsunuz.

Siteler için lokasyon ve dil fark edilmeksizin SEO analiz maddelerini doğru şekilde sonuçlandırıyor. Uygulamanın 1.7 Mb olması ve SEO hocası firması tarafından üretilmiş olması da bir başka güven noktasını oluşturuyor.

Kimler Kullanmalı?

SEO analizi uygulamasını kullanmak için bir internet sitesi sahibi olmanız aslında yeterlidir. Özellikle outdoor pazarlama stratejilerini tercih eden SEO firmaları/uzmanları da anlık olarak SEO analizi için bu uygulamayı tercih edebilirler.