Crome; hızı ile ve diğer tüm kullanışlı özellikleri ile birlikte tüm dünyada en çok kullanılan web tarayıcısı olma özelliğini taşımaktadır. Bir SEO uzmanı için web tarayıcısı üzerinde ki eklentiler anlık değişimleri gözlemleyebilmek adına oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Birçok SEO uzmanı için Google Crome eklentileri oldukça önemlidir. Eklentiler arasında en çok ilgi çekenler;

En Etkili 10 Google Crome SEO Eklentisi

  1. Mozbar; Herhangi bir siteye ait olan arama sonuçlarında ya da tarayıcı ekranında yer alan SEO değerlerini gözlemleyebilmenizi sağlamaktadır.

  2. Check My Link; Linkler SEO uzmanları için olmazsa olmazlar arasındadır. Bu eklenti de web sayfası üzerinde yer alan linklerin doğru çalışıp çalışmadıklarını kontrol etmeye yaramaktadır.

  3. Redirect Path Checker; 301, 302, 404 ve 505 http kodlarına uygun bir şekilde yönlendirilmiş olan sayfanın içerisindeki linklerin listelenmesi görevini yapmaktadır.

  4. Web Devoloper; Web sitesinin daha hızlı bir şekilde kullanılabilmesi adına yüklenmesi gereken eklentiler arasında yer almaktadır. Ropup gibi ek kodlamaları durdurmak için de kullanabilirsiniz.

  5. SEO For Crome; Bir sitenin SEO’ya uygun olup olmadığını denetleyen ve de sonuçları liste halinde sunan en etkili eklentiler arasında yer almaktadır.

  6. Shareaholic For Crome; Hazırlanmış olan web sitesinde paylaş butonunun yer almadığı durumlarda sosyal paylaşım platformlarına ait olan linkleri web sitenizde kullanmanızı sağlamaktadır.

  7. Wordtracker Scout; Bir web sitesinde bulunan kelime yoğunluğunu belirlemek adına kullanılabilir. Kelime bazlı yapılacak olan analizler için en etkin eklentiler arasında yer almaktadır.

  8. SEO Quake; Alexa sıralaması, Google arama motorunda indekslenmiş olan sayfa sayısı ve Pagerank değerlerinin bulunması için gerekli olan bir eklentidir.

  9. Fat Rank; Herhangi bir arama da sitenizin kaçıncı sırada yer alığının belirlenmesine yarayan eklentidir.

  10. Source Kit; Crome üzerinde kelime editörü görevindedir. Web sitesi içerisinde anlık olarak kodların düzenlemesini sağlamaktadır.